kwc.lt Kauno imtynių klubas | Kaunas wrestling club
Pagarba • Pasitikėjimas • Ryžtas • Kantrybė
Строим вместе со stroysam.org. Ремонт своими руками

2016 Rugsėjo menesio sportininkė Kamilė Gaučaitė

Nugalejo-K.Gaucaite

  Kamilė Gaučaitė išrinkta geriausia 2016 m. rugsėjo mėnesio Kauno imtynių klubo sportininke. Šešis metus imtynes sportuojanti Kamilė, trenerių Aivaro Kaselio ir Arūno Paplausko auklėtinė, rugsėjo mėn. dalyvavo Tbilisyje vykusiame pasaulio imtynių jaunių čempionate. 16-metė mergina galutinėje įskaitoje užėmė 3 vietą.

Kamile Gaučaitė (70 kg, 18 dalyvių) Aštuntfinalio kovoje Kamilė Gaučaitė įveikė amerikietę Emely Dawn Cue (4:3), tačiau ¼ finalo “švariai” pralaimėjo į finalą kelią prasiskynusiai kirgizei Aiperi Medet Kyzy, kuri, savo ruožtu, atvėrė lietuvaitei duris į paguodos turnyrą. Paguodoje  Kamilė įveikė ukrainietę rezultatu 6:1 ir mažajame finale grūmėsi su švede Denise Sabina Makota Stroem ir nugalėjo ją rezultatu 1:0.

Iš pasaulio jaunių imtynių čempionato grįžusi bronzos medalio laimėtoja Kamilė Gaučaitė su komandos draugėmis Aukse Rutkauskaite ir Kornelija Zaicevaite bei treneriu Aivaru Kaseliu švytėjo iš džiaugsmo. Šiaulių sporto mokyklos gimnazistės delne – pasaulio čempionato bronza, o mintyse Tokijas. „O kodėl gi ne? Man bus dvidešimt, pats jėgų žydėjimas, motyvacija yra. Tai jau ne svajonė, tai siekis“, – berdama žodžius kalbėjo K.Gaučaitė.

              Oro uoste Kamilė puolė į pirmojo trenerio kauniečio Arūno Paplausko glėbį. Daugiau nei prieš metus Kamilė apsisprendė galutinai savo gyvenimą susieti su imtynėmis ir iš Kauno atvyko sportuoti bei studijuoti į Šiaulių sporto gimnaziją. Tėvai nelabai troško keturiolikmetės išvykimo, tačiau, kaip sakė pirmasis treneris, Kamilė ir čia buvo atkakli. „Visų pirma, ji įrodė, kad yra pakankamai savarankiška, nes su komanda jau keliavo ne tik po Lietuvą, bet ir į tarptautinius turnyrus užsienyje. Antra, aš įsivaizduoju, kaip tėvams buvo sunkiu atsispirti atkaklios Kamilės zyzimui“, – šypsojosi treneris.

Ji labai atkakli ir užsispyrusi. Ėjo lažybų su šalies čempionu Eriku Petraičiu, kad 20 kartų kopdama virve pasieks lubas, jei Erikas dešimt kartų atsispaus nuo kilimo tik viena ranka. Erikas atsispaudimus padarė, o Kamilė nenusileido ir kruvinais delnais taip pat pasiekė savo tikslą. Toks buvo susitarimas ir Kamilė ginčą laimėjo. Iš tokios užsispyrusios mergaitės rezultatų ilgai laukti neteko. Sverdama vos 38 kilogramus ji jau laimėjo pirmą vietą varžybose Lietuvoje, o netrukus sėkmė lydėjo ir tarptautinėje arenoje Daugpilyje – ten turnyre ji iškovojo penkias dvikovas paeiliui ir laimėjo „auksą “. Panašaus lygio merginų nebuvo, todėl dažnai poroje su ja teko dirbti vaikinams, o dar dažniau veiksmus atidirbinėjo su manim. Vėliau Kamilei tobulėti padėjo daugkartinė Lietuvos čempionė Vaida Puidaitė“


Lietuvos imtynių federacijos viceprezidentas Andrius Stočkus pastebėjo, kad į kibų prizininkės grumtynių stilių specialistai jau atkreipė dėmesį, o varžovių bombardavimas suktukais tapo tikru galvos sopuliu su Kamile besigalynėjusiom atletėm. Be abejonės, pagrindinis lietuvaitės akcentas – bronzinė pergalė prieš Denise Sabina Makota Stroem. Kaip bebūtų, švedė toli gražu nebuvo pliušinis meškiukas, o apie skandinavės grėsmę bylojo prieš metus iškovoti Europos ir pasaulio čempionės titulai. Šią dvikovą stebėjusioms jaunosiom Šiaulių sporto gimnazijos imtynininkėms Kamilė parodė, kad varžoves, kokios jos tituluotos bebūtų, reikia gerbti, bet ant kilimo priešininkių nuopelnus būtina pamiršti.

Mintyse Tokijas. „O kodėl gi ne? Man bus dvidešimt, pats jėgų žydėjimas, motyvacija yra. Tai jau ne svajonė, tai siekis“