Tėvams

10 kodėl?

Imtynės yra nuostabi sporto šaka, mokanti sportininkus daug vertingų dalykų apie sportą ir gyvenimą. Dan Gable, pasaulio ir olimpinis čempionas, sakė "jei kartą imtyniavai, visa kita gyvenime bus lengva". imtynės yra sportas, mokantis sunkaus darbo ir asmeninės atskaitomybės. Jei pralaimi ant imtynių kilimo, negali nieko kaltinti, tik pats save. Sunku kaltinti trenerį ar komandos draugą dėl vidutinio/prasto pasirodymo, imtynės skatina pažvelgti į save iš vidaus, iš ko iš tikrųjų esi padarytas. Štai 10 svarbiausių priežasčių, kodėl vaikas turėtų imtyniauti. 

1. Imtynės lavina pagrindinius fizinius įgūdžius. 
Imtynės yra viena iš sporto šakų, reikalaujanti geros kūno koordinacijos. Neužtenka bėgti, šokti arba mesti. Turi gebėti panaudoti savo kaklą, 
nugarą, rankas, kojas ir visa kita, ką gali valdyti, kad laimėtum kovą. Vienas iš svarbiausių dalykų imtynėse yra akrobatika apšilimo metu. Žmonės dažnai vertina gimnastiką, užrašydami į ją savo vaikus, taciau dauguma nežino, kad imtynės apima labai daug gimnastikos ir akrobatikos judesių. Kiekvienos treniruotės metu mes būtinai atliekame akrobatikos pratimų seriją, ypač su savo jauniausiais sportininkais. Prieš parengiant imtyninką, pirmiausiai turi paruošti atletą. Lankstumas, jėga, staigumas ir kiti įgūdžiai, reikalingi, kad galėtum atlikti daug imtynių judesių efektyviai. 

2. Imtynės ugdo asmeninę atsakomybę.
Imtynės kaip nei viena kita sporto šaka ugdo atsakomybę. 
Ar tu laimi, ar pralaimi, absoliučiai priklauso tik nuo tavęs. Tu pats atsakingas už savo pasirengimą. Tu atsakingas už savo tinkamą svorį. Tu turi skaičiuoti savo laimėtus taškus. Už viską atsakingas esi tu. Yra dvigubos varžybos, komandų turnyrai, kai užskaitomi kiekvieno sportininko pasirodymai, tačiau komandos draugas negali ateiti ir tavęs pakeisti, jei kova klostosi ne pagal tave. Turi būti pasiruošęs kovotį kiekvieną kovą.

3. Imtynės ugdo psichologinį tvirtumą
Imtynių treniruotės yra, švelniai tariant, labai intensyvios. Tik vos per šešių minučių kovą gali pasijusti visiškai išsunktas. Sunkios kovos įkarštyje, tavo plaučiai gali degti, kojos ir nugara nusidėvėti, dilbiai visiškai ištinę nuo kraujo. Dėl intensyvios šio sporto prigimties, turi būti pasiruošęs bet kam. Turi būti psichologiškai stiprus ir pasirengęs susitikti su savopriešininku vienas prieš vieną. Jei užlipęs ant kilimo netiki, kad gali laimėti, patekai į bėdą. Turi būti psichologiškai stiprus, kad net ir esant įtampai, turi kovoti. Turi būti psichologiškai stiprus, kad priverstum savo kūną daryti tai, ko jis nenori. 

4. Imtynės moko kaip maitintis ir palaikyti svorį
Vienas sunkiausių dalykų imtynėse - palaikyti svorį. Tai yra iššūkis daryti nuolatines imtynių treniruotes ir kai meti svorį, darai papildomas treniruotes bei mažini suvartotų kalorijų kiekį. Turi išmokti pasakyti "ne" pyragaičiams ir "taip" šviežiems vaisiams ir daržovėms. Turi išmokti pasakyti "ne" gaiviesiems gėrimams ir "taip" vandeniui bei vištienos krūtinėlei. Kuo geriau maitiniesi, tuo daugiau energijos turi ir geriau pasirodai.

5. Imtynės suartina vaikus ir padeda užmegzti stiprią bičiulystę
Nelaimė suartina žmones ir dėka visų iššūkių, su kuriais susiduria imtyninkas kasdienybėje ir varžybų metu, sukuria tvirtus ryšius tarp imtyninkų. Imtynėse yra grupelė vyrukų ir merginų, kurie atiduoda viską, kad taptų geriausiais,  kokiais tik gali būti. Kad tai pasiekti, jie turi varžytis vienas su kitu dieną iš dienos. Tačiau, nors jie ir stengiasi nugalėti vienas kitą per treniruotę, jie gali būti geriausi draugai, kai treniruotė baigta. Išvystytas stiprus empatijos jausmas kitų sportininkų atžvilgiu, ir kai jie laimi svarbias kovas, esi laimingas už juos. Kai jie pralaimi svarbias kovas, jauti kartėlį dėl jų pralaimėjimo taip pat.

6. Imtynės moko disciplinos
Jei nori, kad sektųsi imtynėse, turi laikytis disciplinos. Negali ateiti į treniruotę kada panorėjęs, nes nebūsi tinkamai pasiruošęs varžyboms. Negali varžytis tiesiog tomis dienomis, kuriomis norisi ir negali laikytis dietos atsitiktinai. Turi susikurti ir laikytis disciplinos. Jei nesilaikysi disciplinos, tai gali atsiliepti vėliau, kai eisi kovoti nepasirengęs. Turi dirbti kasdien.

7. Imtynės suartina skirtingas kultūras ir tautas
Imtynės suartina žmones. Net jei kova ir yra įnirtinga, dauguma imtyninkų nekreipia dėmesio iš kur atvykęs priešininkas. Vaikštant įvairiuose pasaulio miestuose žmonės atpažįsta imtyninkus iš "kalafijoro" ausies. Dėka imtynių gali apkeliauti visą pasaulį ir turėti draugų skirtingose pasaulio šalyse tokiose kaip Japonija, Australija, Vokietija, Egiptas, Kuba ir t.t.


Tęsinys jau greitai...