kwc.lt Kauno imtynių klubas | Kaunas wrestling club
Pagarba • Pasitikėjimas • Ryžtas • Kantrybė
Строим вместе со stroysam.org. Ремонт своими руками

2017 metų sportininkas Kamilė Gaučaitė

2017 Kamile Gaucaite Minskas 20170218

Kamilė Gaučaitė išrinkta geriausia 2017 metų Kauno imtynių klubo sportininke. Septynis metus imtynes sportuojanti Kamilė, trenerių Arūno Paplausko ir Aivaro Kaselio auklėtinė džiugimo mus savo pasiektais rezultatus ir „drama iki paskutinės sekundės“J

2017 metai Kamilei buvo sėkmingi nors buvo ir skaudžių pralaimėjimų pvz. 2017-09-06 Graikijoje vykusiame pasaulio jaunių imtynių čempionate. Geriausiai apie Kamilės asmenybe pasisakė treneris A. Stočkus „Kamilė yra asmenybė su sudėtingu psichologiniu profiliu. Ji save sugeba nuteikti lemiamiems mūšiams, tačiau visai netikėtai gali pralaimėti kvalifikaciją eilinei imtynininkei. Jei pavyks ją išmokyti rimtai startuoti nuo pirmų sekundžių, tikrai bus malonių akimirkų jos sportiniame gyvenime“.

2017 metais būdama 16-likos, mergina sėkmingai pasirodė Aukštaitijos sostinėje Panevėžyje 2017-01-27 vykusiame 71-asjame Lietuvos imtynių čempionate. Jauna sportininkė tapo čempionė svorio kategorijoje iki 69 kg 5 dalyvės. Visose kovose įrodė savo pranašumą ir laimėjo Panevėžyje vykusį Lietuvos moterų imtynių čempionatą.

2017-02-11 uostamiestyje vykusiame Lietuvos jaunimo imtynių čempionate Kamilė Gaučaitė, svorio kategorija iki 72 kg nesutiko rimtesnio varžovių pasipriešinimo, iškovojo 3 pergales ir tapo Lietuvos jaunimo čempione.


Po savaitės 2017-02-18 Kamilė iškovojo aukso medalį tarptautiniame moterų imtynių turnyre Minske. Baltarusijos sostinėje vykusiame prestižiniame imtynių turnyre "TT Medvežonok", triskart olimpinio čempiono Aleksandro Medvedžio prizams laimėti kaunietė įveikė keturias varžoves iš Latvijos, Ukrainos ir Baltarusijos ir užėmė pirmą vietą svorio kategorijoje iki 70 kilogramų. Svoryje kovojo 20 imtynininkių. Kamilė šį turnyrą laimi antrus metus iš eilės.

2017-02-25 Rygoje vykusiame tarptautiniame moterų jaunimo imtynių turnyre Kamilė Gaučaitė iškovojo bronzos medalį svorio kategorijoje iki 72 kilogramų! Prestižiniame V. Freidenfeldo taurės turnyre Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinė ant menčių paguldė vengrę Emesę Elekes, tačiau įtemptoje dvikovoje minimaliu rezultatu 7:8 pralaimėjo Natalijai Strzalkai iš Lenkijos ir turnyro nugalėtojai baltarusei Anastasijai Zimiankovai (0:10).

Birželio mėn. Dormagene vykusiame Vokietijos Grand Prix jaunių imtynių turnyrearti triumfo buvo Kamilė Gaučaitė (70 kg), tačiau prieš finalinę kova apšilimo metu jį traumavo ranką ir imtį dėl aukso medalio pralaimėjo rusei Alionai Timofejevai. Kaune imtynių abėcėlę išmokusi Kamilė Gaučaitė, šiuo metu Šiaulių sporto gimnazijoje besimokanti ir sportuojanti atletė Dormagene ant menčių paguldė vokietę Frances Liohnhardt, švedę Julią Fridlund ir argentinietę Lindą Machucą, o kazachę Inkarą Žanatajevą aiškia persvara įveikė per 50 sekundžių. Svoryje kovojo 11 merginų.

2017-07-24 savo sportinių trofėjų kolekciją papildė dar vienu medaliuSarajeve (Bosnija ir Hercegovina) surengtame Europos jaunių (iki 17 metų) imtynių čempionate K.Gaučaitė (svorio kategorija iki 70 kg) iškovojo bronzą.

Burtų valia Kamilė Gaučaitė pateko į ketvirtfinalį ir tik dvi pergalės ją skyrė nuo finalo.

Pirmoji varžovė ukrainietė Romanai Vovčak. Kamilė užtikrintai pradeda kova ir padarius priešveiksmį uždirba du taškus, vėliau praleidžia dvi atakas į kojas ir rezultatas tampa 3:2 ukrainietės naudai. Antra kėlinuką Kamilė pradeda agresyviai, bet jos ataką sustabdo ukrainietė ko pasėkoje Kamilė praleidžia malūną ir rezultate yra paguldoma ant menčių. https://www.youtube.com/watch?v=1tSvhqJ6tCU

Vėliau ukrainietė pateko į finalą ir suteikė galimybę Kamilei kovoti dėl bronzos.

Kova dėl bronzos, prieš rusę Valeriją Trifonovą, prasideda panašiai kaip ir pirmoji - skirtumas tas, kad Kamilei pavyksta du kartus padaryti priešveikmį ir uždirbti 4 taškus pirmame kėlinyje be varžovės atsako. Antrajame kėlinyje Kamilė pasirenka kovoti antru numeriu ir tai pasiteisino. Likus 50 sekundžių iki kovos pabaigos Kamilė pradeda barstyti turėtą pranašumą, panašu paskaičiavusi, kad įgytos persvaros jai užtenka pasiekti pergalei. Kova pasibaigia rezultatu 4:4 pergalė Kamilės gniaužtuose. (Remiantis UWW taisyklėmis pirmenybė teikiama atletei arba atletui, kuris atlieka daugiau kokybiškesnių arba didesnės vertės veiksmų. Šiuo atveju Kamilė dvikovos metu atliko du dviejų taškų vertės techninius balus, o tuo tarpu jos oponentės sąskaitoje – vienas dvitaškis ir du vieno taško veiksmai). https://www.youtube.com/watch?v=PHxPJhUpwD8

Atrodytu tik dvi kovos, bet prieš priešininkes iš ilgas imtynių tradicijas turinčių šalių Ukrainos ir Rusijos. Džiugu, kad trenerių Arūno Paplausko ir Aivaro Kaselio auklėtinė nepaiso autoritetų ir kovoja su varžovėmis, o ne su šalimis ar pavardėmis.

Pirmyn svajonės link....

2017-09-06 Graikijoje vykusiame pasaulio jaunių imtynių čempionate mūsų Kamilė Gaučaitė svorio kategorijoje iki 70 kilogramų aštuntfinalyje rezultatu 0:7 nusileido Wiktorijai Choluj iš Lenkijos. Kamilė Gaučaitė kovą su lenkaite pralaimėjo jau pirmame kėlinyje – kažkaip nesužiūrėjo savo kojų ir pateko į varžovės spąstus. Panaikinti penkių taškų deficitą nėra misija neįmanoma, tačiau Kamilė nežmoniškai daug jėgų atidavė besigindama parteryje. Antrame kėlinuke K.Gaučaitė dar nebuvo atgavusi kvapo, kaip vėl papuolė į pavojingą padėtį. Šį kartą daug grėsmingesnę – didžiąją antro kėlinuko dalį Kamilės mentės buvo vos per pusę sprindžio nuo kilimo. Teisėjas kelis kartus mėgino skirti švarią pergalę  lenkei, bet Kamilė stebuklingai išsisukdavo. Galiausiai jai pavyko ištrūkti iš Wiktorijai Choluj gniaužtų, tačiau laiko buvo belikę visai mažai. Pabėgimas iš pavojingos padėties ir buvo didžiausia Kamilės pergalė. Nejuokauju. Devynios iš dešimties tokioj situacijoj mintyse numotų ranka ir baigtų kančias. Kamilė nepasidavė. Gerai. https://www.youtube.com/watch?v=YVyqPzhfyfc&feature=youtu.be

Spalio mėn. Krasnike (Lenkija) vykusiame tarptautiniame moterų imtynių turnyre, galynėjosi 168 imtynininkės. Kamilė kovojo svorio kategorijoje iki 70 kilogramų (4 dalyvės). Nugalėjo Lenkijos sportininkes Aleksandrą Mentelską, Agatą Ćwikłą bei Patrycją Pochowską ir tapo turnyro nugalėtoja. Grįžusi Kamilė stojo į kovą jau Vilniuje vykusiame tarptautiniame pasaulio čempiono Rimanto Bagdono imtynių turnyre. Svorio kategorija iki 70 kg, nesutikusi rimtesnės varžovių konkurencijos tapo turnyro nugalėtoja.

Pagal iškovotus medalius pasaulio ir Europos čempionatuose K. Gaučaitė mina ant kulnų tituluočiausiai šalies imtynininkei Danutei Domikaitytei, mat iškovojo antrą svarų pasiekimą. Jos pirmasis trofėjus – pasaulio čempionato bronzos medalis laimėtas, 2016 metais Tbilisyje (Gruzija).

Sporte nėra pasiekimų, kurie būtų galutinis ir aukščiausias taškas. Šiandien pasiektos pergalės rytoj jau tampa istorija, ilgainiui jos pasimiršta ir tampa tik įrašais metraščiuose. Todėl linkime nuolatinio nuoseklaus darbo ir pastovaus kopimo aukštyn, kuris turi išliekamąją vertę ir prasmę, tik tai yra vertinama. Sveikiname!