kwc.lt Kauno imtynių klubas | Kaunas wrestling club
Pagarba • Pasitikėjimas • Ryžtas • Kantrybė
Строим вместе со stroysam.org. Ремонт своими руками

2017 M. RUGSĖJO MĖNESIO SPORTININKAS KLAIDAS LUKAŠEVIČIUS

P9090081Klaidas Lukaševičius išrinktas geriausiu 2017 m. rugsėjo mėnesio Kauno imtynių klubo sportininku. Kauno kolegijos studentas, 20-metis sportininkas, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų aikštyne, Akademijos miestelyje, Kauno raj., rugsėjo 9 dieną dalyvavo LIETUVOS PIRMOSE ETNOŽAIDYNĖSE, kur vyko ir lietuviškų ristynių varžybos. Tai jau trečios Ristynių federacijos organizuojamos varžybos, kuriuose siekiama visuomenei pristatyti mūsų istorinę-etnografinę sporto šaką, bei gaivinti užmiršta tradiciją. Ristynės, nebuvo tapusios profesionalia sporto šaka, nes taisyklės buvo kuriamos tik bendruomenių viduje galiojusių paprasčiausių susitarimų pagrindu, tačiau pagrindiniai technikos principai buvo labai panašūs visoje Lietuvoje. Savo populiarumo viršūnę buvo pasiekusi XIX amžiaus pobaudžiaviniu laikotarpiu.

Kauno imtynių klubo narys Klaidas Lukaševičius, svorio kategorija iki 80 kg 5 dalyviai, užtikrintai (mentėmis arba aiškia taškų persvara) įveikė keturis varžovus ir tapo varžybų nugalėtoju. Tai jau trečias Klaido pasirodymas ristynių varžybose. Tik vienoje kavoje, pirmose varžybose Klaidui teko pripažinti svečio iš Ukrainos Andrej Popok pranašumą, kitas kovas Klaidas laimėjo užtikrintai. Pažymėtina, jog varžybų dalyvių auditorija etniniu atžvilgiu buvo nevienalytė, o tai parodo, jog patriotiškumo ugdymu, lietuviško identiteto kūrimu bei bendrapilietiškumo stiprinimu suinteresuoti visi mūsų valstybės piliečiai nepaisant jų tautinės priklausomybės. 


Devynis metus sportuojantis Klaidas į imtynių sale atėjo draugo pakviestas pabandyti. Jam tada buvo 11 metų, 5 klasė. Ten jį pasitiko ir dabartinis treneris Arūnas Paplauskas. Kaip dažnai būna draugas metė, o Klaidui tiko, kaip pats sako „liko, nes užkabino. Patiko pats sportas dvikovinis, greitas.“

 Kol kas geriausias Klaido pasiekimas - tai antroji vieta Lietuvos imtynių čempionate, bet vaikino tai netenkina. Yra motyvuotas, daug dirba ir nori įrodyti sau ir kitiems, kad tai nėra jo viršūnė.

Jei dirbs taip ir toliau gali nustebinti ir visą Lietuvos imtynių bendruomenę.